Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Green Gas Poland 2024: VI Konferencja Biogazu i Biometanu

Green Gas Poland 2024: VI Konferencja Biogazu i Biometanu

W dniu 14 i 15 października 2024 roku w Arche Hotel Krakowska przy al. Krakowskiej 237  w Warszawie, odbędzie się doroczne branżowe wydarzenie - Green Gas Poland 2024 VI Konferencja Biogazu i Biometanu, które przyciąga uwagę przedsiębiorców oraz pasjonatów energii odnawialnej.
770×300.AFBUD(Wysokie)

Pierwszego dnia 14 października (poniedziałek) odbędą się prelekcje i debaty.

Konferencja rozpocznie się od powitania uczestników przez organizatorów oraz podpisania porozumienia o współpracy między UPEBBI a Związkiem Młodzieży Wiejskiej. Następnie zostanie wręczona nagroda Ambasadora Biogazu 2024 dla Miłosza Motyki wiceministra Klimatu i Środowiska . Zostaną przedstawione następujące zagadnienia:

Blok strategii i legislacji: poświęcony strategii i legislacji w sektorze biogazu i biometanu. Parlamentarzyści będą debatować na temat roli tych technologii w transformacji energetycznej Polski. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych, co zapewni szeroką perspektywę dyskusji.

Blok biogazu i biometanu rolniczego: omówiony będzie rozwój biogazu i biometanu rolniczego. Dyskusje o barierach rozwoju sektora oraz proponowane rozwiązania, które mogą przyspieszyć jego rozwój. Przedstawione zostaną również raporty i analizy dotyczące bieżącej sytuacji na rynku oraz potencjalnych korzyści płynących z rozwoju biometanu w Polsce.

Blok biogazu komunalnego: skupimy się na biogazie komunalnym i odpadowym. Przedstawione będą przykłady kompleksowych instalacji biogazowych na oczyszczalniach ścieków oraz prywatnych instalacji na wysypiskach odpadów.

Podsumowanie bloków rolniczego i komunalnego biogazu: Podczas tej części konferencji zostaną omówione plany legislacyjne w zakresie biogazu i biometanu przewidziane na najbliższe lata, a także zalety i korzyści wynikające z zastosowania biogazowni w spółdzielniach energetycznych.

Blok promocji i edukacji: W bloku przedstawione zostaną branżowe centra umiejętności oraz omówiony podręcznik menedżera biogazu. Przeprowadzona zostanie dyskusja o społecznych uwarunkowaniach inwestycji w biopaliwa oraz wyzwania energetyki społecznej w Polsce.

Blok innowacji i rozwoju: Ostatni blok konferencji poświęcony będzie innowacjom i rozwojowi. Omówiono zostaną nowe technologie dla sektora biogazu i biometanu oraz koncepcję stabilizacji fotowoltaiki biogazem. Prezentacje dotyczyć będą również planowanej współpracy organizacji branżowych ze światem nauki oraz zastosowania nowych technologii w produkcji biogazu.

Kolacja branżowa: Dzień zakończy uroczysta kolacja branżowa, podczas której wręczone zostaną nagrody w kategoriach: Biogazownia Roku, Dostawca Biogazowy Roku, Innowator Biogazowy Roku i Portal Biogazowy Roku.

W drugi dzień 15 października (wtorek) odbędzie się dzień warsztatów w formule  Q&A dotyczących substratów i pofermentu prowadzonych przez wspólny zespół:

  • Przedstawiciela Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – Wojciech Rylski,    kierownik Wydziału Odnawialnych Źródeł Energii
  • Przedstawiciela Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa –                                                                          Joanna Tumińska, dyrektor Biura Ochrony Roślin i Nawozów

Następnie odbędzie się sesja warsztatów prowadzonym równolegle w sześciu kategoriach tematycznych. Uczestnicy będą mogli zgłębiać wiedzę na temat różnych aspektów związanych z biogazem, w tym konsulting środowiskowy, bezpieczeństwo pożarowe, ryzyka eksploatacyjne, finansowanie inwestycji oraz edukację i szkolenia w ramach programu Erasmus+.  

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami: https://greengaspoland.pl

Materiał Partnera
Transformacja energetyczna zyskuje na znaczeniu, a dofinansowanie projektów energetycznych staje się kluczowe dla zrównoważonego rozwoju. Do końca 2024 roku firmy mają szansę na skorzystanie z programów wsparcia, które oferują różnorodne i ciekawe możliwości inwestycyjne.
image
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza:
Partner działu Klimat:
Rynek energii rozwija:
Rozbieramy program „Mój rower elektryczny” na sposób matematyczny. Ile czasu trzeba jeździć elektrycznym bicyklem żeby osiągnąć założone w programie wskaźniki? Okazuje się, że koszt jednej niewyemitowanej dzięki dopłatom tony CO2 jest astronomiczny.
IMG 20240904 090946
Technologie wspiera:
Ujawniono w końcu wszystkie zaplanowane kwoty, jakimi w 2025 roku planuje wpompować w górnictwo węgla kamiennego. Po zsumowaniu wychodzi ponad 9 miliardów złotych, przetransferowanych na kilka sposobów. 
górnictwo
Rynek energii rozwija: