Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. II Kongres Energetyki Rozproszonej. Lokalna energia dla przyszłości

II Kongres Energetyki Rozproszonej. Lokalna energia dla przyszłości

II Kongres Energetyki Rozproszonej. Dołącz do grona najlepiej poinformowanych – zarejestruj się na II KER, który odbędzie się w dniach 28–30 października 2024 r. w Krakowie.
F800 x 480 px

Jak kształcić kadry dla nowej energetyki? Co zrobić, by na transformacji energetycznej nie tylko nie stracić, ale nawet zarobić? Czy samochody elektryczne rzeczywiście pozwolą zmniejszyć ślad węglowy? Jak zaplanować budowę obiektu efektywnego energetycznie, by inwestycja przyniosła jak największe korzyści? Jaki będzie wpływ transformacji energetycznej na sytuację przeciętnego odbiorcy energii? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą prelegenci II Kongresu Energetyki Rozproszonej. Dołącz do grona najlepiej poinformowanych – zarejestruj się na II KER, który odbędzie się w dniach 28–30 października 2024 r. w Krakowie.

Energetyka to temat, który dotyczy wszystkich – niezależnie, czy jest się przedsiębiorcą, prosumentem, samorządowcem czy zwykłym użytkownikiem prądu. Z kolei transformacja energetyczna (TE) to już nie tylko postulat, za którym stoją konkretne przekonania o świecie, ale rzeczywistość, w której aktualnie żyjemy. Energia, jako niewidoczna siła, przenika naszą rzeczywistość i wprawia ją w ruch. Jej lokalna produkcja zapewnia stabilizację i bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, by dobrze zorganizować system energetyczny. Nie uda się tego zrobić bez rzeczowej, wolnej od uprzedzeń i ideologii dyskusji. Kongres Energetyki Rozproszonej to spotkanie wszystkich interesariuszy transformacji energetycznej – okazja do głośnego wyrażenia swoich postulatów, podzielenia się doświadczeniami oraz nawiązania cennych relacji.

Program trzydniowego wydarzenia sprzyja rzeczowym debatom i pogłębianiu wiedzy, ale również zostawia przestrzeń na luźne spotkania i rozmowy. Ideą KER jest zbudowanie sieci kontaktów pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk zaangażowanych w TE i wypracowanie platformy wzajemnego porozumienia. W kilkunastu sesjach tematycznych wątki technologiczne i ekonomiczne przeplatają się więc w kwestiami społecznymi i środowiskowymi. Na kilku równoległych scenach pojawią się zarówno przedstawiciele instytucji centralnych odpowiadających za energetykę, jak i samorządowcy, przedsiębiorcy, naukowcy oraz młodzi ambasadorzy TE.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem na stronie internetowej wydarzenia: https://kongres.energetyka-rozproszona.pl/. Jednocześnie informujemy, że możliwa jest już rejestracja na II KER: https://kongres.energetyka-rozproszona.pl/rejestracja/

Weź udział w dyskusji, która dotyczy Twojej przyszłości. Do zobaczenia jesienią w Krakowie!

Projekt rozporządzenia ma podnieść cenę na rynku mocy i zwiększyć szanse elektrowni gazowych. Inwestujący w magazyny energii są rozczarowani.
Nowy blok gazowy w EC Żerań - jedna z największych obecnie jednostek tego typu w Polsce. Fot. PGNiG Termika/Cyprian Kucharuk
Nowy blok gazowy w EC Żerań - jedna z największych obecnie jednostek tego typu w Polsce. Fot. PGNiG Termika/Cyprian Kucharuk
Materiał Partnera
Międzynarodowa współpraca odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego oraz osiągnięciu ambitnych celów Unii Europejskiej do 2050 roku. Podczas H2POLAND & NetZero Forum podkreślono potrzebę zaangażowania różnych sektorów – przemysłu, instytutów badawczych, inwestorów oraz samorządów – w ten proces.
FOTOBUENO
Zielone technologie rozwijają:
Partner działu Klimat:
Po 30 latach transformacji polskiej energetyki, udział produkcji prądu z węgla w Polsce osiągnął w końcu poziom Chin. Niestety, cała nasza gospodarka per capita wciąż jest bardziej emisyjna od chińskiej. Jednak w emisyjności produkcji prądu udało nam się w końcu wyprzedzić Indie.
chiny produkcja energii elektrycnzej pradu prognoza 2023
Elektromobilność napędza:
Fotowoltaikę wspiera:
Partner działu Klimat:
Stare bloki węglowe wciąż mogą okazać się potrzebne, ale są nierentowne. Po 2025 r kończy się rynek mocy. Jak przekonać Brukselę żeby zgodziła się na nowy mechanizm wsparcia?
elektrownia węglowa
Nieubłaganie nadchodzi moment, w którym bloki węglowe przestaną dostawać pieniądze na podstawie istniejących kontraktów. Fot. Depositphotos