Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Obowiązki uczestników rynku wynikające z REMIT oraz znowelizowanego Prawa energetycznego (cz. I)

Obowiązki uczestników rynku wynikające z REMIT oraz znowelizowanego Prawa energetycznego (cz. I)

Co najmniej od późnych lat osiemdziesiątych XX wieku na szczeblu wspólnotowym podejmowane są działania zmierzające do tego, aby rynki energii elektrycznej oraz gazu ziemnego były rynkami konkurencyjnymi. Kilka dekad tych działań przyniosło efekty w postaci transformacji tych rynków, będących tradycyjną domeną zintegrowanych państwowych monopolistów. Obecnie w dużym zakresie rynkami tymi rządzą już mechanizmy konkurencyjne, a proces ich transformacji nadal postępuje.

0 ole

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Od 15 października teksty serwisu WysokieNapiecie.pl będą docierać także do czytelników portali z Grupy Wirtualna Polska – wp.pl, o2.pl, BizTok.pl oraz Money.pl.

Odchodzący rząd zostawia w szufladzie dwa warianty zintegrowania górnictwa z energetyką. A w budżecie na przyszły rok zabezpieczono dodatkowe 900 mln zł dla SRK, co otwiera drogę do likwidacji kolejnych nierentownych kopalń.

wegiel energetyka fuzja

250 dolarów za 1000 m sześc. gazu w formie LNG z dostawą do terminala, ale bez kosztów regazyfikacji – to poziom cen, jakie według prognozy amerykańskiej Federalnej Komisji Regulacji Energetyki będzie dominował w tym roku na świecie. Ceny LNG spadają, budujące się na kilku kontynentach terminale eksportowe znajdują się pod coraz silniejszą presją i szukają sposobów na cięcie kosztów.

gaz lng moce terminali