Menu
Patronat honorowy Patronage

Obserwator Legislacji Energetycznej

Obserwator Legislacji Energetycznej to system informacji o pracach nad przepisami regulującymi sektor paliwowo-energetyczny dostępny dla abonentów.

Doświadczeni dziennikarze

Zespół redakcyjny Obserwatora Legislacji Energetycznej tworzą najlepsi dziennikarze – prawnicy i ekonomiści – z wieloletnim doświadczeniem w takich mediach jak Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Parkiet, BBC, PAP, Polskie Radio, cire.pl i wnp.pl. Nagradzani m.in. przez Prezesa UOKiK za najlepszy tekst o ochronie konkurencji na rynku energii, przez TGE za najlepszy tekst poświęcony rynkowi energii elektrycznej oraz za popularyzację zagadnień związanych z liberalizacją rynków energii i gazu, czy Narodowy Bank Polski w konkursie na najlepszy tekst ekonomiczny roku.

Szybki dostęp do informacji z pierwszej ręki

Jednymi z podstawowych powodów dużego zainteresowania naszymi tekstami jest dostęp do informacji źródłowych i umiejętności analityczne dziennikarzy pracujących w redakcji. Dlatego jesteśmy w stanie zapewnić Państwu dostęp do unikatowych na rynku informacji.

Autorzy Obserwatora jako pierwsi informowali m.in. o tworzeniu tzw. trójpaku energetycznego, a następnie tzw. małego trójpaku i ukuli oba terminy.

To w Obserwatorze Legislacji Energetycznej można było po raz pierwszy przeczytać o rozpoczęciu nieformalnych rządowych prac nad tzw. aukcjami OZE, a następnie szczegółowo monitorować przebieg prac nad ustawą o OZE, a obecnie nad rozporządzeniami do niej.

To z OLE opinia publiczna czerpała szereg informacji nt. ustaw i rozporządzeń mających poprawić sytuację w górnictwie. OLE jako jedyne ujawniło korespondencję Komisji Europejskiej z rządem RP w sprawie pomocy publicznej dla górnictwa, wewnętrzny dokument KE w sprawie planów unii energetycznej czy projekty konkluzji szczytów Rady Europejskiej dot. polityki klimatycznej i energetyki.

Obserwator Legislacji Energetycznej – prawo energetyczne od podszewki

Redagowany przez nas Obserwator dostarcza czytelnikom zarówno informacje o toczących się procesach legislacyjnych w Polsce i na poziomie Unii Europejskiej, jak i analizuje te elementy licznych projektów aktów prawnych, które mają kluczowe znaczenie dla sektora energetycznego.

Obserwator jest profesjonalnym narzędziem dla każdego, kto w swojej codziennej pracy musi monitorować zmiany prawne w obszarze energetyki i surowców energetycznych, zarówno z punktu widzenia krajowej, jak i europejskiej legislacji.

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń do nas
[email protected]
tel.: 695 203 980

Plany Odnawialne

Chcesz płacić co miesiąc skontaktuj się z nami: [email protected]

 

[plans]

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!