Związek „Sierpień 80” żąda głowy wiceministra energii Wojciecha Kowalczyka. Powód? Nie informuje o rezultatach rozmów z Komisją Europejską. Ale przynajmniej niektórzy działacze powinni dobrze wiedzieć, [...]
Związek „Sierpień 80” żąda głowy wiceministra energii Wojciecha Kowalczyka. Powód? Nie informuje o rezultatach rozmów z Komisją Europejską. Ale przynajmniej niektórzy działacze powinni dobrze wiedzieć, [...]
DLA ABONENTÓW
Wiceminister energii skrytykował prezesa Urzędu Regulacji Energetyki za wprowadzenie tzw. taryfy jakościowej, która – w ocenie kierownica resortu – przełożyła się na zbyt niskie ceny za dystrybucję energii. [...]
Resort energii mocno zmodyfikował swój projekt wprowadzenia rynku mocy. Wprowadzono koszyki dla istniejących i nowych elektrowni, a rząd i operator sieci przesyłowych będą mogli łatwo sterować parametrami aukcji
Próbujemy rozgryźć czego dotyczył rozpatrywany wczoraj przez rząd niejawny wniosek ministra Tchórzewskiego. Tropy prowadzą do Agencji Rezerw Materiałowych i zapasów węgla.
W 2015 r. Kompania sprzedała awansem węgiel za 727 mln zł, z dostawą w przyszłości. W tym roku ceny rosną, więc ci co kupili, mogą się czuć wygrani. [...]
Rząd dąży do uzyskania niemal 100 proc. udziału spółek skarbu państwa w sektorze. Bezpieczeństwo energetyczne, które dzięki temu mamy zyskać, może okazać się iluzoryczne.
Gdyby ze zwałów niesprzedanego węgla usypać jeden kopiec, przykryłby całkowicie Pałac Kultury.
DLA ABONENTÓW
W Ministerstwie Energii zapadły w piątek pierwsze decyzje dot. wprowadzenia dodatkowej płatności za dostępną moc w elektrowniach. Polski rząd, zgodnie z prognozami portalu WysokieNapiecie.pl, czeka jeszcze przeprawa z Brukselą. [...]
DLA ABONENTÓW
Ministerstwo Środowiska zadeklarowało, że rozpocznie ratyfikację porozumień w sprawie zmian klimatu, jeśli zabezpieczone zostaną interesy Polski. W postaci darmowych uprawnień do emisji.
DLA ABONENTÓW
Sejmowa komisja ds. energii i Skarbu Państwa opowiedziała się w poniedziałek za zwiększeniem limitu wydatków budżetowych na restrukturyzację górnictwa węgla kamiennego do końca 2018 r. [...]