Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Centrum Usług Biznesowych GSK IT w Poznaniu zwiększyło zatrudnienie o 200 osób

Centrum Usług Biznesowych GSK IT w Poznaniu zwiększyło zatrudnienie o 200 osób

Warszawa, 26.10.2017 (ISBnews) – Poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT w ciągu roku zwiększyło zatrudnienie o dodatkowych 200 osób. Obecnie 700 specjalistów wspiera procesy badawczo-rozwojowe leków i szczepionek, produkcję i dostarczanie produktów GSK milionom pacjentów na całym świecie, podała firma.

"GSK jest jedną z największych firm globalnych działających w ochronie zdrowia i wiodącym inwestorem w polskim przemyśle farmaceutycznym. Obok inwestycji związanych z produkcją leków w poznańskiej fabryce, w 2005 r. spółka utworzyła Centrum Usług Biznesowych GSK IT, które jest jednym z trzech takich globalnych ośrodków GSK. Zespół 700 polskich specjalistów wspiera 100 tys. pracowników GSK na całym świecie i obsługuje ponad 20 tys. systemów informatycznych" – czytamy w komunikacie.

"Z punktu widzenia polityki gospodarczej kraju, innowacyjna branża farmaceutyczna, uznawana jest za jeden z najprężniejszych i najbardziej rozwojowych sektorów gospodarki. Centrum Usług Biznesowych GSK IT, poprzez inwestycje w obszarze inteligentnej reindustrializacji, transfer know-how i tworzenie nowych wysokospecjalistycznych i wysokopłatnych miejsc pracy, wpisuje się w główne założenia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" – powiedział wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński podczas uroczystości podsumowującej kolejny etap rozwoju Centrum.

W roku 2016 Centrum wdrożyło strategię i model działania oparty na rozwoju wysoko specjalistycznych centrów kompetencyjnych. Obecnie 6 specjalistycznych zespołów wspiera od strony technologicznej, informatycznej i obliczeniowej zarówno procesy badawczo-rozwojowe prowadzące do opracowania nowych leków i szczepionek, ich produkcji, jak i codzienną działalność powiązaną z dostarczaniem produktów GSK milionom pacjentów na całym świecie. Nowa strategia pozwoliła stworzyć od ubiegłego roku dodatkowych 200 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych pracowników IT, podkreślono w materiale.

"Polski zespół GSK IT dostarcza kompetencje i rozwiązania, które są niezbędne w pracy naukowców i pracowników GSK nad naszymi terapiami. To zdecydowanie usprawnia proces badawczo-rozwojowy i produkcję innowacyjnych leków i szczepionek" – powiedział Sebastian Drzewiecki, dyrektor zarządzający Centrum Usług Biznesowych GSK IT oraz Członek Zarządu GSK Services Sp. z o.o.

Statystycznie jedynie 2 spośród 10 tys. badanych związków chemicznych mają szanse stać się nowymi lekami, a proces rozwoju innowacyjnej terapii może trwać nawet 13 lat, wskazało GSK.

"Obszar nauk przyrodniczych i medycznych jest jedną z najmocniejszych stron brytyjskiej gospodarki. Brytyjskie firmy z tego sektora są przedsiębiorstwami wiodącymi na świecie i w znaczący sposób wspierają brytyjski sektor ochrony zdrowia. Jest to obszar wymagający bliskiej współpracy sektora publicznego, rządowego, firm komercyjnych i świata nauki oraz międzynarodowego transferu know how. Cieszę się, że brytyjskie firmy, takie jak GSK, zarówno inwestują i transferują swój know-how do innych krajów, ale też korzystają z wiedzy i kompetencji międzynarodowych specjalistów – świetnym przykładem jest tu rozwój GSK w Polsce i fakt, iż firma zatrudnia tu ponad 1 700 wysoko wykwalifikowanych pracowników. To z pewnością przyspiesza odkrywanie nowych terapii. GSK jest doskonałym przykładem na to, jak brytyjskie i polskie firmy mogą współpracować i dostarczać realnych korzyści obywatelom obu państw" – stwierdził Ambasador Brytyjski Jonathan Knott.

Kluczowe dla rozwoju gospodarki jest powiązanie jej z zasobami nauki. Podczas uroczystości podsumowującej kolejny etap rozwoju Centrum w Poznaniu, przedstawiciele GSK IT oraz Politechniki Poznańskiej podpisali porozumienie w zakresie rozwoju technologii sztucznej inteligencji. Celem projektu, oprócz zacieśnienia współpracy pomiędzy GSK i Politechniką Poznańską, jest także optymalizacja procesów wsparcia użytkowników przez zespół IT, podało także GSK.

GSK jest jednym z największych inwestorów w polskim przemyśle farmaceutycznym, dostarczającym ponad 300 leków, szczepionek i produktów ochrony zdrowia polskim pacjentom.

"W Polsce zatrudnia ok. 1 700 osób, z czego największa liczba pracuje w poznańskiej fabryce leków. Każdego dnia w wielkopolskim zakładzie wytwarzanych jest 8,5 mln tabletek i 1,3 kapsułek. W roku 2016 wyprodukowano ponad 100 mln opakowań leków. Większość z nich trafiła na eksport na ponad 120 rynków" – podano także w komunikacie.

GSK Consumer Healthcare (GSK CH) to jedna z największych na świecie firm działających w obszarze zdrowotnych dóbr konsumenckich. GSK CH jest właścicielem znanych marek globalnych takich jak Sensodyne, Voltaren, Theraflu, Paradontax, Panadol, Polident, Otrivin, Horlicks, Physiogel.

(ISBnews)