Warszawa, 15.12.2021 (ISBnews) – Boryszew liczy, że zgody korporacyjne na budowę nowej linii do utylizacji odpadów poprzemysłowych w zakładzie grupy w Koninie powinny zapaść jeszcze przed końcem 2021 roku, poinformował ISBnews prezes Wojciech Kowalczyk.
"Obecnie dysponujemy w Koninie zakładem utylizacji odpadów poprzemysłowych o wydajności 4-5 tys. ton, teraz mówimy o dodatkowej linii o wydajności 10 tys. ton rocznie. Jeśli w tym roku otrzymamy zgody korporacyjne, na początku roku wystąpimy o uzgodnienia środowiskowe i wszelkie wymagane pozwolenia, a sama realizacja projektu powinna ruszyć w II połowie 2022 roku" – zapowiedział Kowalczyk w rozmowie z ISBnews.
Zakład utylizowałby m.in. odpady medyczne, w tym także tzw. bomby ekologiczne.
Ponadto Boryszew planuje na wiosnę 2022 roku instalację pierwszych paneli fotowoltaicznych na dachach swoich zakładów.
"Chcielibyśmy w 2022 roku mieć przynajmniej 1-2 instalacje PV o mocy 2-3 MW. Docelowo instalacje fotowoltaiczne powinny się znaleźć na większości zakładów produkcyjnych Grupy Boryszew" – podsumował prezes.
Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 5,55 mld zł w 2020 r.
Piotr Apanowicz
(ISBnews)