Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Kongres Energetyki Przyszłości 2023

Kongres Energetyki Przyszłości 2023

W dniach 18-19 kwietnia 2023 r. odbędzie się druga edycja Kongresu Energetyki, Przyszłości organizowanego przez Stowarzyszenie „Z energią o prawie”. Poprzednia edycja zgromadziła łącznie ponad 4 tysiące odbiorców.
aKEP’23 tytuł HD

Celem Kongresu jest stworzenie forum do wypracowania modelowych rozwiązań dla sektora energetycznego, a także przedstawienie ich jak najszerszemu gronu zainteresowanych osób. W poprzednim roku w debatę zostali zaangażowani kluczowi eksperci branżowi w tym prawnicy, ekonomiści, analitycy, czy publicyści. 

Podczas II edycji Kongresu szczególny nacisk kładziony jest na dwa filary: Bezpieczeństwo energetyczne i oze  oraz Zielona energia dla przedsiębiorstw. Pierwszy filar dotyczy energii z odnawialnych źródeł jako gwaranta bezpieczeństwa energetycznego, a poruszone zostaną zagadnienia dotyczące m.in. procesu  inwestycyjnego i finansowania zeroemisyjnych instalacji. Natomiast drugiego dnia prelegenci pochylą się nad problemem znalezienia optymalnego sposobu na zniwelowanie stale rosnących cen energii z wykorzystaniem m.in. odnawialnych źródeł energii.

Organizatorzy planują również przygotować spotkania warsztatowe oraz spotkania w formie roundtables. Podstawowym zamierzeniem warsztatów jest przybliżenie problematyki wybranych zagadnień, zidentyfikowanie kluczowych problemów oraz zaproponowanie metody ich rozwiązania. Przy spotkaniach w formule roundtables odbywać się będą dyskusje na wcześniej sprecyzowany temat w wąskiej grupie uczestników, tak aby znaleźć jak najkorzystniejsze rozwiązanie w danej dziedzinie. 

Rejestracja na Kongres Energetyki Przyszłości ruszy już wkrótce. W celu uzyskania bieżących informacji zapraszamy na stronę internetową wydarzenia: https://zeop.pl/kep/ oraz na stronę na LinkedInie: https://www.linkedin.com/company/kongres-energetyki-przyszlosci-kep/.

Stowarzyszenie „Z energią o prawie”

Polska chce wydłużenia rynku mocy dla elektrowni węglowych po 2025 r. Zapewne Bruksela mogłaby się na to zgodzić, pytanie co Warszawa zaoferuje w zamian, bo jest niemal pewne, że Komisja Europejska będzie, aby w Polsce powstało więcej odnawialnych źródeł energii.
nowy blok energetyczny grupy enea o mocy 1075 mw oddany do eksploatacji 15  (1)
Rynek energii rozwija:
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Zwiększenie udziału OZE w bilansie energetycznym staje się wielkim wyzwaniem większości rozwiniętych gospodarek świata. Zmienność wolumenów produkcji energii charakteryzująca fotowoltaikę oraz turbiny wiatrowe, klasyfikuje OZE jako niezbyt stabilne źródła energii. Antidotum na identyfikowane problemy mogą być wodorowe magazyny energii.
Czy przyszłość OZE wiąże się ściśle z transformacją wodorową
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Krajowy węgiel jest już tak drogi, że jego kupowanie stało się nieopłacalne dla polskiej energetyki. Jednak trzeba będzie zapłacić za polski węgiel, płacąc dużo więcej za rachunki za energię.
Zapłacimy wyższe rachunki za wyjątkowo drogi polski węgiel