Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. PREMIERA RAPORTU „Efektywność energetyczna zakładów przemysłowych”.

PREMIERA RAPORTU „Efektywność energetyczna zakładów przemysłowych”.

To pierwszy raport stworzony z ramienia firmy Frizo we współpracy z partnerami reprezentującymi ekspertyzę z obszarów branżowych, technologicznych i finansowych w kontekście efektywnego zarządzania energią w zakładach przemysłowych, ze szczególnym uwzględnieniem branży spożywczej.
Post – Pobierz raport

Eksperci dzielą się swoją wiedzą, krok po kroku analizując korzystne formy podejścia strategicznego w obliczu transformacji energetycznej począwszy od diagnostyki, a skończywszy na perspektywie finansowania działań z zakresu Przemysłu 4.0. Dokument ten ma na celu poddanie szerszej dyskusji obecnych wyzwań związanych z gwałtownie rosnącymi cenami energii i wyzwaniami stojącymi na drodze przedsiębiorców w kontekście transformacji energetycznej.

Rok 2022 stanowić będzie duże wyzwanie dla przedsiębiorców pod względem pogodzenia interesów inwestycyjnych z drastycznie rosnącymi cenami energii i kosztami materiałów. W warunkach transformacji energetycznej oraz czwartej rewolucji przemysłowej najwłaściwszym kierunkiem, który powinien zagwarantować rentowność oraz przewagę konkurencyjną, wydają się być innowacje i optymalna gospodarka energetyczna, a tym samym dołączenie do grona liderów technologicznych.

W postpandemicznym świecie nastał czas odmrażania inwestycji i realizacji nowych projektów, co oznacza duże zapotrzebowanie ze strony biznesu na dostawy energii, której konsumpcja w przypadku dużych zakładów przemysłowych może pochłaniać nawet 70% kosztów stałych. Ceny energii elektrycznej staną się zatem nadrzędnym czynnikiem w kształtowaniu strategii operacyjno-rynkowej przedsiębiorstw przemysłowych. Wyzwaniem mogą okazać się również zdolności adaptacyjne organizacji w kierunku implementowania innowacji. Jak temu wszystkiemu zaradzić i gdzie szukać rozwiązań? Serdecznie zapraszamy do lektury niniejszego raportu.

Niniejsza publikacja to pierwszy raport stworzony z ramienia firmy Frizo przy współpracy z partnerami reprezentującymi ekspertyzę z obszarów branżowych, technologicznych i finansowych w kontekście efektywnego zarządzania energią w zakładach przemysłowych, ze szczególnym uwzględnieniem branży spożywczej. Eksperci dzielą się swoją wiedzą, krok po kroku analizując korzystne formy podejścia strategicznego w obliczu transformacji energetycznej począwszy od diagnostyki, a skończywszy na perspektywie finansowania działań z zakresu Przemysłu 4.0. Dokument ten ma na celu poddanie szerszej dyskusji obecnych wyzwań związanych z gwałtownie rosnącymi cenami energii i wyzwaniami stojącymi na drodze przedsiębiorców w kontekście transformacji energetycznej. Wielowarstwowość zagadnienia i współzależność poruszanych zagadnień została zamknięta w raportową całość przy zastosowaniu zdywersyfikowanych perspektyw eksperckich. Raport został stworzony we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Epuro, Mitsubishi Electric, Spożywczymi Technologiami oraz Viverno.

Raport dostępny do pobrania na stronie:
http://transformacjaprzemyslowa.pl/

Materiał Partnera
Praktyczne informacje na temat zmian prawnych, omówienie możliwości rozszerzenia usług o magazyny energii, pompy ciepła czy elektromobilnosć, argumenty sprzedażowe oraz opcje wsparcia dla firm i klientów indywidualnych – między innymi te tematy zostaną poruszone podczas Sympozjum „Razem dla OZE”, które odbędzie się w dniach 18 i 19 maja w Uniejowie (centralna Polska).
sales manago bbpv bbf
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Tydzień Energetyka: Impas w sprawie sankcji na rosyjską ropę; Nowy gazociąg połączył kraje bałtyckie z Polską; Finowie kończą z rosyjskim atomem; Opóźnienia na budowie elektrowni Hinkley Point C
rurociag ropa gaz sieci
Szykuje się piąte podejście do sprzedaży szczecińskiego ST3 Offshore - upadłego producenta fundamentów dla morskich wiatraków. Z informacji portalu WysokieNapiecie.pl wynika, że zakład chce kupić Tauron. Miał chińskiego partnera, ale z aliansu nic nie wyszło.
Szczecin,Poland,October 2016:Factory platform in offshore wind f
ST3 Offshore w czasach produkcji - rok 2016. Fot. Depositphotos
Zielone technologie rozwijają:
Polski offshore wspiera:
Technologie wspiera: