Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Odnawialne źródła energii
  4. >
  5. Konferencja Branży PV – 18-19 maja, Uniejów

Konferencja Branży PV – 18-19 maja, Uniejów

Materiał Partnera
Praktyczne informacje na temat zmian prawnych, omówienie możliwości rozszerzenia usług o magazyny energii, pompy ciepła czy elektromobilnosć, argumenty sprzedażowe oraz opcje wsparcia dla firm i klientów indywidualnych – między innymi te tematy zostaną poruszone podczas Sympozjum „Razem dla OZE”, które odbędzie się w dniach 18 i 19 maja w Uniejowie (centralna Polska).
sales manago bbpv bbf

Tematy Sympozjum skupiają się wokół ostatnich, dynamicznych zmianach na rynku OZE biorąc pod uwagę obecną sytuację geopolityczną. Wśród prelegentów pojawią się znani eksperci renomowanych organizacji czy stowarzyszeń a także praktycy ściśle związani z konkretną marką produktową. Organizatorami wydarzenia są Bruk-Bet PV (dystrybutor urządzeń i rozwiązań dla OZE) oraz Bruk-Bet Fotowoltaika (polski producent modułów PV).  Od lat wśród priorytetów firm znajduje się przekazywanie dobrych praktyk oraz wsparcie edukacyjne firm działających w branży. Bruk-Bet PV prowadzi między innymi Polską Akademię Fotowoltaiczną, gdzie przeszkolonych zostało już ponad 10 tys. osób.

Wydarzenie jest skierowane głównie do przedstawicieli firm związanych z OZE lub chcących rozszerzyć zakres usług. Pierwszego dnia omówione zostaną głównie aspekty związane z ogólnie pojętą branżą fotowoltaiczną. Maciej Sołtysik z Instytutu Projektów i Analiz omówi obecne wyzwania i zagrożenia związane z sytuacją geopolityczną, Bogusław Szymański ze Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV (SBF) przedstawi fakty na temat opłacalności fotowoltaiki w nowym systemie rozliczeń, Zsuzsanna Iwanicka z Banku Ochrony Środowiska S.A. wskaże sposoby finansowania projektów fotowoltaicznych oraz magazynów energii. W temacie spółek obrotu energią i inwestycji w farmy fotowoltaiczne wypowiedzą się praktycy z Bruk-Bet Energia oraz Huawei.

Drugi dzień Sympozjum poświęcony jest sektorom, które w ostatnim czasie stają się niezwykle popularne w branży fotowoltaicznej. Mowa tutaj o magazynach energii czy pompach ciepła, ale także o elektromobilności. Sympozjum drugiego dnia rozpocznie się od omówienia tematyki magazynów energii na konkretnych przykładach. W temacie pomp ciepła w panleu dyskusyjnym wezmą udział: Paweł Lachman z Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) oraz Tobiasz Turoń – przedstawiciel marki alpha innotec. W zakresie EV oraz wsparcia dla firm i klientów indywidualnych wypowie się Krzysztof Burda – prezes Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności, współautor ostatniego Raportu branżowego „Elektromobilność w Polsce: Inwestycje, Trendy, Zatrudnienie”.

Wydarzeniem towarzyszącym Sympozjum jest Salon Produktowy. Podczas mini-targów będzie można na żywo porozmawiać ze specjalistami i zapoznać się z urządzeniami oraz rozwiązaniami dla OZE i HVAC – moduły fotowoltaiczne, falowniki, zabezpieczenia, przewody, konstrukcje, ładowarki EV, banki energii, kotły elektryczne, pompy ciepła. Na miejscu pojawią się reprezentanci takich marek, jak Fronius, Huawei, alpha innotec, Elterm, ETI czy Helukabel.

ZAPISZ SIĘ – KLIKNIJ

Sympozjum
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Tydzień Energetyka: Impas w sprawie sankcji na rosyjską ropę; Nowy gazociąg połączył kraje bałtyckie z Polską; Finowie kończą z rosyjskim atomem; Opóźnienia na budowie elektrowni Hinkley Point C
rurociag ropa gaz sieci
Szykuje się piąte podejście do sprzedaży szczecińskiego ST3 Offshore - upadłego producenta fundamentów dla morskich wiatraków. Z informacji portalu WysokieNapiecie.pl wynika, że zakład chce kupić Tauron. Miał chińskiego partnera, ale z aliansu nic nie wyszło.
Szczecin,Poland,October 2016:Factory platform in offshore wind f
ST3 Offshore w czasach produkcji - rok 2016. Fot. Depositphotos
Zielone technologie rozwijają:
Polski offshore wspiera:
Technologie wspiera:
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła w Parlamencie Europejskim szósty pakiet sankcji wymierzony w Rosję. Obejmuje embargo na rosyjską ropę, wprowadzone w ciągu sześciu miesięcy oraz wprowadzony do końca roku zakaz importu produktów rafinowanych, jak diesel. Do tego potrzebna jest jednak zgoda wszystkich 27 członków UE, a tej zabrakło. Negocjacje mają być kontynuowane w czwartek.
Tankowiec z norweską ropą w Naftoporcie
fot. PKN Orlen
Rynek energii rozwija: