Menu
Patronat honorowy Patronage

Czy branżę energetyczną czeka startupowa rewolucja?

Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, adaptowanie metod z powodzeniem stosowanych w jednych branżach do całkiem nowych, czy wreszcie innowacyjne narzędzia nigdy dotąd niestosowane. Polska energetyka dynamicznie się zmienia, a jej siłą napędową coraz częściej stają się startupy, które coraz częściej mogą liczyć na wsparcie krajowych gigantów.

Artykuł sponsorowany

Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, adaptowanie metod z powodzeniem stosowanych w jednych branżach do całkiem nowych, czy wreszcie innowacyjne narzędzia nigdy dotąd niestosowane. Polska energetyka dynamicznie się zmienia, a jej siłą napędową coraz częściej stają się startupy, które coraz częściej mogą liczyć na wsparcie krajowych gigantów.

Artykuł sponsorowany

Ludzie i pieniądze. To dwa elementy, bez których żaden startup nie jest w stanie utrzymać się na rynku. Niemal 70 proc. właścicieli startupów deklaruje, że podstawowym zasobem niezbędnym na ich obecnym etapie rozwoju są właśnie pieniądze. Ponad 40 proc. z nich wskazuje pracowników, podobnie jak sieć kontaktów, która umożliwia tzw. networking. Czy początkujący startupowcy są w stanie zapewnić wszystkie te elementy, by rozkręcić swój biznes? To oczywiście pytanie retoryczne i jedynie szczęśliwcy mogą nie martwić się o wymienione wyżej zasoby.

Zgodnie z raportem Polskie Startupy 2017, opublikowanym podczas tegorocznego forum ekonomicznego w Krynicy, co czwarty założyciel startupu nie ma nawet 30 lat, a zdecydowana większość (58 proc.) to osoby w wieku 30-39 lat. Oczywiście pozostaje kwestia tego, od jak dawna ktoś pracował nad swoją siecią kontaktów i na ile umiejętnie zdobywał środki na rozkręcenie biznesu. Nie ulega jednak wątpliwości, że osiągniecie sukcesu bez wsparcia może być bardzo trudne, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe.

Opieka inkubatora, wsparcie lidera

Rozwiązaniem staje się korzystanie ze środków zewnętrznych i infrastruktury dużych korporacji. Takie kompleksowe wsparcie młodym przedsiębiorcom i naukowcom oferuje Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, dzięki działalności Inkubatora InnVento. Inkubator zapewnia wszystkie zasoby, jakie są niezbędne do prawidłowego rozwijania startupu.

Inkubator InnVento oferuje kilka form wsparcia. Oprócz zaplecza merytorycznego w postaci mentoringu i coachingu ekspertów zapewni powierzchnię biurową, dostęp do niektórych baz danych, wsparcie administracyjne i operacyjne, np. z zakresu prawa i księgowości, a także pomoc w uzyskaniu finansowania. InnVento jest też miejscem nawiązywania ciekawych kontaktów biznesowych.

Program InnVento

Program InnVento to kompleksowa opieka nad procesem pracy nad innowacjami – weryfikacja i ocena zgłoszeń, inkubacja wybranych do programu startupów, a następnie roll-out lub akceleracja, czyli osiągnięcie poziomu zaawansowania, który może skutkować nawiązaniem współpracy biznesowej z PGNiG lub innymi firmami.

Obszary zainteresowania programu to technologie wydobywcze gazu ziemnego, nowe materiały i technologie cyfrowe w łańcuchu wartości gazu ziemnego, innowacje w wykorzystaniu gazu ziemnego, nowe produkty i usługi dla klienta końcowego, nowe źródła energii, generacja rozproszona oraz ochrona środowiska w sektorze energetycznym.

Innowacyjne podejście

Zdecydowana większość polskich startupów (54 proc.) pracuje nad całkowicie nowymi rozwiązaniami lub ulepsza te istniejące (43 proc.). Współpraca z Inkubatorem InnVento pozwoli na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań i co niezwykle istotne z punktu widzenia długofalowych działań, ułatwi ich weryfikację w rzeczywistych, pozalaboratoryjnych okolicznościach.

Na badania, rozwój i innowacje PGNiG przeznaczy w ciągu najbliższych kilku lat niemal 700 milionów złotych. Inwestycje zaowocują większym wsparciem dla otoczenia biznesowego PGNiG. To także szansa na zdobycie pozycji lidera innowacyjności w sektorze gazowym.

InnVento startuje startupy

Obecnie Inkubator zrzesza kilka startupów, a kolejnych kilkadziesiąt jest w trakcie weryfikacji. Dołączenie do programu InnVento to szansa dla młodych naukowców, przedsiębiorców czy studentów na wykorzystanie doświadczenia międzynarodowej korporacji. Należysz do tej grupy? Nie czekaj i zgłoś się jak najszybciej.

 

InnVento.pl

Znajdź nas na: FacebookTwitterLinkedIn

InnVento

ul. Kasprzaka 25, 01-224 Warszawa

tel. 22 589 41 18

e-mail: [email protected]

Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

W Ministerstwie Energii ścierają się dwa poglądy, w rezultacie prezentacja z nowym systemem wsparcia zniknęła ze strony internetowej ME.

Partnerzy portalu

Parlament Europejski przyjął projekt rozporządzenia, które zobowiązuje sąsiadujące państwa do pomocy w razie wystąpienia kryzysu dostaw gazu na terenie któregokolwiek z nich.

Partnerzy portalu

Litewski rząd chce jak najszybszej synchronizacji z europejskim systemem energetycznym ENTSO-E poprzez Polskę – mówi minister energii Litwy Zygimantas Vaiciunas w rozmowie z WysokieNapięcie.pl. Po przyłączeniu do ENTSO-E Litwa chce niemal do zera ograniczyć przepływy prądu z Rosji i Białorusi.

Partnerzy portalu