Menu
Patronat honorowy Patronage
 1. Główna
 2. >
 3. Patronaty
 4. >
 5. KONFERENCJA NAFTA GAZ CHEMIA 2017

KONFERENCJA NAFTA GAZ CHEMIA 2017

                KONFERENCJA NAFTA GAZ CHEMIA 2017

20 września 2017, Warszawa, Hotel Novotel Warszawa Airport

Nafta Gaz Chemia 720x100px

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XV Międzynarodowej Konferencji i Wystawie NAFTA-GAZ-CHEMIA 2017.

Międzynarodowa Konferencja i Wystawa  „NAFTA-GAZ-CHEMIA” to coroczne wydarzenie gromadzące, już od pierwszej edycji, najznamienitszych polskich i zagranicznych specjalistów sektora nafty, gazu, energetyki i chemii. Jest to wydarzenie przygotowywane
w konsultacji z jednostkami rządowymi, naukowymi, a także przy wsparciu mediów branżowych.  Dążymy do tego, aby Konferencja stała się forum do dyskusji, wymiany doświadczeń i przedstawienia nowoczesnych rozwiązań, mających aktualnie największe znaczenie dla branży paliwowo – energetyczno – chemicznej w Polsce.

Co roku przedstawiane są najważniejsze wyzwania przed jakimi stoją branże paliwowa, energetyczna, gazowa i chemiczna. Do debaty zapraszamy liderów branż i znaczące osobistości życia politycznego, gospodarczego i naukowego.

Dzięki starannemu doborowi mówców i odpowiedniemu przygotowaniu omawianych zagadnień, a także ciekawym prezentacjom innowacyjnych rozwiązań dotyczących aktualnych problemów z omawianego sektora, Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Nafta – Gaz – Chemia stała się jednym z cenionych wydarzeń w branży paliwowo – energetyczno – chemicznej.

NAFTA-GAZ-CHEMIA 2017 to:

 • Sesja plenarna
 • Sesje tematyczne
 • Networking
 • Wystawa
 • Przestrzeń sprzyjająca rozmowom i nawiązywaniu relacji biznesowych

GŁÓWNE ZAGADNIENIA KONFERENCJI NAFTA-GAZ-CHEMIA 2017:

 • Perspektywy wspólnego rynku energii
 • Bezpieczeństwo energetyczne polski – samodzielnie czy w Unii Europejskiej?
 • Rynek detaliczny paliw w przyszłości – po szarej strefie przed e-mobility
 • E-mobility – nowy konkurent, czy nowe szanse i nowe inwestycje?
 • Polska jako hub gazowy – gdzie jesteśmy?
 • Konkurencja na rynku gazu – palący temat
 • Inwestycje polskiej chemii
 • Chemia specjalistyczna w Polsce

Więcej informacji na www.naftaigaz.ztw.pl.

Dziennikarz portalu WysokieNapiecie.pl tłumaczy w rozmowie publikowanej przez portal Interia.pl dlaczego w Polsce spada zużycie biomasy i jakie to może mieć konsekwencje w przyszłości.

WirtualnaPolska, Business Insider, Innpoland, Niebywalesuwalki.pl cytują artykuł dotyczący opłacalności farm wiatrowych w Polsce

W ramach Pakietu Zimowego Komisja Europejska przedstawiła m.in. projekt rozporządzenia w sprawie wewnętrznego rynku energii elektrycznej, którego propozycje wzbudziły protesty nie tylko Polski, ale i innych krajów. Ruszają właśnie prace nad dokumentem w PE. Jeszcze czas na mądre negocjacje, w których możemy znaleźć zrozumienie. To wniosek z naszej rozmowy ze sprawozdawcą rozporządzenia, łotewskim europosłem Krišjānisem Kariņšem, koordynatorem w komisji ITRE.

Krisjanis Karins
Rynek energii rozwija:

Rosjanie rozstrzygnęli właśnie największą w historii OZE w tym kraju aukcję. Ponad pół gigawata w fotowoltaice, ponad półtora w wietrze i 50 MW mocy zainstalowanej w małych elektrowniach wodnych.  Ale jak to w Rosji, od tego „ile” i „czego” znacznie ciekawsza jest odpowiedź na pytanie „kto na tym zarobi”?

oze wiatr pv rosja
Zielone technologie rozwijają: