Menu
Patronat honorowy Patronage

Konkurs – Laboratorium Innowacji 

 

Twój projekt przyczynił się do rozwoju polskiego rynku energetycznego?

Firma lub instytucja, w której pracujesz, stworzyła innowacyjne rozwiązanie, które zmienia codzienne życie milionów Polaków?

Zgłoś się do II edycji konkursu „Laboratorium Innowacji” i zaprezentuj swój pomysł przed uczestnikami V jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego GDAŃSK 2017, która odbędzie się 25-26 kwietnia br. w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności.

„Laboratorium Innowacji” to unikalna platforma stworzona do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi firmami, instytucjami oraz naukowcami – podmiotami, które tworzą innowacyjne rozwiązania dla branży energetycznej. Jest to miejsce, gdzie w gronie profesjonalistów można podzielić się własnymi osiągnięciami w tej dziedzinie. Pomysłodawcą „Laboratorium Innowacji” i fundatorem nagrody „Fale Innowacji” dla najlepszego projektu jest Grupa GPEC.

Innowacja to dziś najważniejszy element budowania przewagi konkurencyjnej. To od rozwoju nowoczesnych technologii zależy przyszłość i kształt polskiego rynku energetycznego – wyjaśnia Marcin Lewandowski, członek zarządu Grupy GPEC.

Do II edycji konkursu „Laboratorium Innowacji” mogą zgłaszać się przedstawiciele firm energetycznych i instytucji naukowych z całej Polski, którzy prześlą swoje zgłoszenie z opisem i prezentacją innowacyjnego projektu, jaki zrealizowały. Autorzy projektów uznanych przez Kapitułę Konkursową za najbardziej nowoczesne i wyznaczające trendy w branży, otrzymają możliwość prezentacji w specjalnym panelu w ramach OSE – „Laboratorium Innowacji”. Najlepsze rozwiązania zostaną nominowane do nagrody „Fale Innowacji”, która zostanie wręczona podczas uroczystej Gali Bursztynów. Zwycięzcę wskaże Kapituła Konkursowa OSE.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu: www.osegdansk.pl

Najpierw budować elektryczne auta czy potrzebną do nich infrastrukturę? Czy do zwiększania sprzedaży takich samochodów lepszy będzie ekologiczny kij czy finansowa marchewka?

Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:

Klastry energii, budowane zgodnie z regulacjami ustawy o OZE, będą trwale opłacalne; będą też znacząco obniżać koszty i ryzyka inwestorów – ocenia Ministerstwo Energii w opublikowanej koncepcji działania klastrów. Przeprowadziło również analizę opłacalności różnych modeli klastrów i określiło potrzebę wsparcia.

{loadmodule mod_email}

Zabrzmi to, jakby piekło zamarzło, ale w największej elektrowni geotermalnej na Islandii brakuje naturalnie powstającej pary do napędu turbin. Oczywiście nie oznacza to, że na wyspie gejzerów ostygły podziemne „kotły”,  Islandczycy trochę miejscami przesadzili ze skalą ich eksploatacji. W ten sposób podobno darmowa energia źródeł geotermalnych okazuje się być nie taka darmowa.

Zielone technologie rozwijają:

Polska Grupa Górnicza w 2016 r. nieco poprawiła wyniki, ale planu nie wykonano. Zamiast 18,9  mln ton węgla wydobyto 15,2 mln. W niemal wszystkich kopalniach wzrosły koszty i spadła wydajność, ale zarząd chce wypłacić nagrodę po 1200 zł na głowę.