Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Debata on-line – Czy Polskę stać na innowacje w energetyce?

Debata on-line – Czy Polskę stać na innowacje w energetyce?

Zapraszamy o 13:15 na debatę on-line współorganizowaną przez portal WysokieNapiecie.pl "Czy Polskę stać na innowacje w energetyce?". Wezmą w nim udział wiceminister energii Michał Kurtyka oraz przedstawiciele zarządów grup Enea, Tauron, PGE i Siemens Polska.

xxv forum ekonomiczne sesja inau-guracyjna jak zbudowa siln eur-op strategie dla przyszocij-pg

xxv%20forum%20ekonomiczne sesja%20inau guracyjna jak%20zbudowa%20siln%20eur op%20strategie%20dla%20przyszocij pgZapraszamy o 13:15 na debatę on-line współorganizowaną przez portal WysokieNapiecie.pl „Czy Polskę stać na innowacje w energetyce?”. Wezmą w nim udział wiceminister energii Michał Kurtyka oraz przedstawiciele zarządów grup Enea, Tauron, PGE i Siemens Polska.

Polska energetyka może i powinna być nowoczesna. Ale jakie są kryteria nowoczesności w dzisiejszej energetyce? Czy Polska jest skazana na import technologii, czy też może i powinna rozwijać własne? A jeśli tak, to kto powinien decydować jakie technologie powinny być rozwijane? Jaka jest rola państwa a jakie znaczenie ma gra rynkowa? Czy samowystarczalność energetyczna jest możliwa wobec wyzwań stawianych przez projekt unii energetycznej. Jakie rozwiązania prawne i systemowe mogą być kreatorem postępu technologicznego i rozwoju innowacji w polskiej energetyce.

Paneliści:
Michał Kurtyka,  podsekretarz stanu, Ministerstwo Energii
Jarosław Broda,  wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem i i rozwoju, Tauron Polska Energia SA
Dawid Klimczak,  p.o. prezesa zarządu, Enea Wytwarzanie SA
Ryszard Wasiłek,  wiceprezes zarządu, PGE Polska Grupa Energetyczna SA
Grzegorz Należyty, wiceprezes zarządu Siemens Polska
Jan Rączka, Regulatory Assistant Project

 

Rynek energii rozwija:

Nowa strategia Polskiej Grupy Energetycznej to reakcja na szybko zachodzące zmiany na rynku energii elektrycznej. Ma pomóc spółce przetrwać i rozwijać się w nowych obszarach. Sukces PGE zależeć będzie od tego, czy spółka będzie w stanie realizować ambitne plany i na co pozwoli jej właściciel.

pge
Rynek energii rozwija:

Obniżenie w 2017 r. poziomu obowiązku zakupu energii z OZE nie może być zaakceptowane przez środowisko bankowe – ocenił Bank Ochrony Środowiska w uwagach do projektów rozporządzeń do nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. BOŚ uważa, że spowoduje to pogłębienie kryzysu na rynku zielonych certyfikatów i nie doprowadzi do oczekiwanej przez sektor bankowy poprawy warunków funkcjonowania istniejących instalacji OZE.

{loadmodule mod_email}

0 ole
Rynek energii rozwija:

Rozporządzenia wykonawcze do ustawy o OZE nie zostały przyjęte w zapisanym w tejże ustawie terminie – 31 sierpnia 2016 r. Są niezbędne, by przeprowadzić pierwszą aukcję OZE. Resort energii został zasypany uwagami do trzech rozporządzeń. Czy uda się zorganizować pierwszą aukcję przed końcem roku? I co dalej z zielonymi certyfikatami?

0 ole
Rynek energii rozwija: