Menu
Patronat honorowy Patronage

Seminarium – Farmy wiatrowe w obliczu niekorzystych zmian w otoczeniu regulacyjnym i rynkowym, 6.09.2016, Warszawa

 

 

Zapraszamy na seminarium „Farmy wiatrowe w obliczu niekorzystnych zmian w otoczeniu regulacyjnym i rynkowym – możliwości przeciwdziałania” organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

http://psew.pl/wydarzenia/839-seminarium-zmiana-zasad-funkcjonowania-farm-wiatrowych-od-1-lipca-2016  

Seminarium odbędzie się 6 września 2016 r. – Budynek Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej

– PIB przy ul. Szkolnej 2/4 w Warszawie, sala nr 17

Przyjęte w pierwszej połowie bieżącego roku regulacje – tzw. ustawa odległościowa oraz nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii –  w sposób fundamentalny zmieniły warunki funkcjonowania farm wiatrowych w Polsce i postawiły ich właścicieli w obliczu nowych wyzwań. Załamanie się rynku zielonych certyfikatów, zagrożenie podatkiem od nieruchomości, koniec ceny URE, rosnące koszty dostępu do rynku (koszt profilu, koszt bilansowania) powodują, że w najbliższych miesiącach wiele spółek z sektora energetyki wiatrowej może mieć problem z regulowaniem bieżących zobowiązań wobec banków.

Wobec problemów z jakimi zmaga się branża zespół PSEW, wraz z zaproszonymi ekspertami, zaprasza na seminarium, podczas którego omówione zostaną między innymi:
– możliwości ochrony przed zwiększonym wymiarem podatku od nieruchomości;
– sposoby na uniknięcie monopolu sprzedawcy zobowiązanego w okresie gdy obowiązuje cena URE oraz na przygotowanie się do rynku bez ceny URE;
– mechanizmy rozliczeń sprzedaży energii elektrycznej do sprzedawcy zobowiązanego od 1 lipca 2016 r. i faktyczne koszty bilansowania według interpretacji Prezesa URE.

Eksperci wskażą też jak, korzystając z outsourcingu zarządzania aktywami, optymalizować koszty operacyjne funkcjonowania farm wiatrowych oraz jak obniżać koszty serwisu O&M poprzez wykorzystanie usług niezależnych firm serwisowych. Tematem, który z pewnością zainteresuje uczestników będą również możliwości restrukturyzacji zadłużenia farm wiatrowych.

Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM WYDARZENIA.

Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Partnerzy portalu

Polska powinna stawiać na źródła energii inne niż węgiel i ropa naftowa. Najwięcej zyskiwać mają źródła odnawialne i atom. To jednak na razie nie faktyczne plany naszego kraju, a wyniki sondażu przeprowadzonego przez portal WysokieNapiecie.pl. Respondenci zdają sobie również sprawę, że zmiany będą następować wolniej od oczekiwań.

Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Albo rząd zmusi górnicze związki do zgody na zamykanie kopalń, albo związkowcy wysadzą cały plan w powietrze. Rząd ma na razie niezłą taktykę, tylko gdzieś zgubił strategię

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Po namowach Komisji Europejskiej operatorzy systemów gazowych Polski i Czech mają w końcu sfinalizować‡ umowę™o budowie nowego interkonektora, nazywanego Stork II.  Rura ta, choć ewidentnie korzystna dla odbiorców gazu w obu krajach, wzbudzała do ostatniej chwili różnego rodzaju obiekcje.

Partnerzy portalu