Dwie nagrody dla dziennikarzy WysokieNapiecie.pl

Dwie nagrody dla dziennikarzy WysokieNapiecie.pl

Wśród czworga laureatów prestiżowego konkursu na najlepsze materiały dziennikarskie poruszające problematykę rynków energii elektrycznej i gazu, nagrody otrzymała dwójka dziennikarzy WysokieNapiecie.pl.

Jury czwartej edycji konkursu o Platynowe Megawaty, organizowanego przez Towarową Giełdę Energii pod patronatem Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego i Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Macieja Bando, nagrodziło dziennikarkę WysokieNapiecie.pl Justynę Piszczatowską za najlepszy artykuł poświęcony rynkowi gazu w 2017 roku. To już czwarta statuetka odbierana przez Justynę w tym konkursie. W tym roku została uhonorowana za publikację „Pięć lat gazu na giełdzie. I co dalej?”.

Kapituła konkursu przyznała także wyróżnienie specjalne „za rzetelność, profesjonalizm oraz analityczne podejście do zagadnień energetycznych” Wojciechowi Krzyczkowskiemu, dziennikarzowi WysokieNapiecie.pl w latach 2015-2017, który od kilku miesięcy pisze dla Polskiej Agencji Prasowej.

Grand prix konkursu po raz drugi odebrała Aneta Wieczerzak-Krusińska. Dziennikarka Rzeczpospolitej i Parkietu została także nagrodzona za najlepszy artykuł poświęcony rynkowi energii elektrycznej pt. „W oczekiwaniu na przełom technologiczny”.

Statuetkę za najlepszy tekst poświęcony rynkowi zielonych certyfikatów odebrał natomiast Piotr Pająk, redaktor naczelny portalu Gramwzielone.pl.

Portal WysokieNapiecie.pl jest najczęściej nagradzaną redakcją w konkursie o Platynowe Megawaty. W latach 2015-2018 aż czworo dziennikarzy odebrało z rąk jury łącznie osiem statuetek. W 2015 roku Justyna Piszczatowska odebrała wyróżnienie dla całej redakcji  "za popularyzację trudnych zagadnień związanych z liberalizacją rynków energii i gazu" a Rafał Zasuń i Bartłomiej Derski otrzymali nagrodę za najlepszy artykuł poświęcony rynkowi energii elektrycznej pt. „(R)ewolucja w energetyce – czy zmieniać sprzedawcę prądu?”. W 2016 roku jury nagrodziło Rafała Zasunia za dwuczęściowy materiał poświęcony nowemu modelowi rynku energii elektrycznej w Unii Europejskiej pt. Jak Bruksela widzi rynek energii - cz. 1 oraz Jak Bruksela widzi rynek energii – cz. 2., natomiast Bartłomiej Derski został wyróżniony "za wnikliwość i analityczne podejście do zagadnień energetycznych". W 2017 roku Justyna Piszczatowska została uhonorowana za najlepszy artykuł poświęcony rynkowi energii elektrycznej pt. „W Europie zaczynają straszyć zombie grids” i przyznano jej tytuł najlepszej dziennikarki roku.

Zobacz także...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PGE PSE